Czy widżet i trwałe powiadomienie pogodowe odświeżają się samoczynnie?

Dla użytkowników premium:

Jeżeli jesteś użytkownikiem premium (masz wykupioną subskrypcję albo jednorazowe odblokowanie), widżet oraz trwałe powiadomienie pogodowe odświeżają się automatycznie.

Możesz dostosować częstotliwość automatycznego odświeżania w ustawieniach aplikacji. Miej na uwadze, że ta częstotliwość jest orientacyjna, tzn. odświeżanie może odbywać się trochę częściej lub rzadziej niż ustawisz. Ma to na celu zmniejszenie zużycia baterii i jest kontrolowane przez system Android, natomiast aplikacja nie ma tu zbyt wiele do powiedzenia. Mniejsze odstępy pomiędzy odświeżeniami dają mniejsze rozbieżności, ale też zwiększają zużycie baterii. Mimo wszystko średnia częstotliwość odświeżania najczęściej jest bliska ustawionej przez Ciebie częstotliwości.

Dla użytkowników nie-premium:

Jeśli nie masz subskrypcji albo odblokowania premium, niestety musisz ręcznie odświeżać widżet lub trwałe powiadomienie. Wystarczy, że otworzysz aplikację (klikając czy to ikonę na ekranie domowym, widżet czy powiadomienie), a za jednym razem odświeżony zostanie zarówno widżet, jak i powiadomienie (o ile z obydwu korzystasz).

Powyższe nie dotyczy tych użytkowników nie-premium, którzy zainstalowali aplikację przed lipcem 2022 roku. Jeśli należysz do tego grona, aplikacja będzie sama odświeżać dla Ciebie widżet i powiadomienie co godzinę (mniej więcej co godzinę, zobacz powyższe wyjaśnienie w kwestii częstotliwości odświeżania). Aplikacja pobiera w tym przypadku nowe dane pogodowe raz dziennie i używa prognoz do odświeżania pogody co godzinę.

Jako użytkownik nie-premium możesz zechcieć sprawdzić, czy kwalifikujesz się do automatycznego odświeżania pogody. W tym celu odwiedź ustawienia aplikacji → sekcja „Powiadomienia”. Jeżeli przy przełącznikach powiadomień znajduje się symbol dolara ($), nie kwalifikujesz się do automatycznego odświeżania pogody i musisz odświeżać ręcznie bądź zostać użytkownikiem premium.